DONAȚII

Direcționează 2% din impozitul tău pe venit Parohiei Șerban Vodă, fară nici o altă cheltuială, fie ca ești salariat sau ai realizat venituri din activități independente. Tot ce trebuie să faci e să depui unul dintre formularele completate mai jos până pe 25 mai la administrația financiară de care aparții.

DACĂ EȘTI SALARIAT

Dacă in anul fiscal precedent ai obținut venituri ca salariat, completează secțiunea I a declarației 230 cu datele personale. Secțiunea III.2 este deja completată cu datele noastre, iar suma va fi calculată de un cadru fiscal.

DECLARAȚIA 230 PENTRU SALARIAȚI

DACĂ AI VENITURI DIN ACTIVITĂȚI INDEPENDENTE

Dacă in anul fiscal precedent ai realizat venituri din activități independente, completează declarația 200 și depune-o până la 25 mai. Am completat noi deja Secțiunea III.2 cu datele parohiei.

DECLARAȚIA 200 PENTRU ALTE VENITURI