Sfânta Tradiţie – Izvor al revelaţiei

În anul 2016, în Biserica Şerban Vodă, în fiecare duminică la ora 17:00, vor continua serile catehetice – conferinţe, susţinute de preoţii bisericii alături de alţi invitaţi: profesori şi oameni de cultură.

Întrucât anul 2016 este an dedicat educației religioase a tinerilor, îi invităm pe această cale pe tineri să participe la aceste conferinţe alături de toţi cei dornici să cunoască adevărul de credinţă.

Conferinţele se vor desfăşura în două părţi:
– partea întâi – susţinerea temei de către preoţii bisericii şi invitaţii acestora
– partea a doua – întrebări din partea auditorilor şi răspunsuri din partea susţinătorilor

Duminică 31.01.2016, ora 17:00, Diac. Prof. Dr. Ioan Caraza va susţine conferinţa cu tema „Sfânta Tradiţie – Izvor al revelaţiei” .