Biserica

Șerban VodĂ

26.04/ ”Practici ale vieții spirituale în contextul vieții cotidiene – reflecții ale filocaliei creștine și datele recente din cercetarea neuroștiințelor” – pr. prof. dr. SORIN MIHALACHE


Hristos a Inviat!
In binecuvantata perioada pascala, a Penticostarului, Biserica/Parohia „Serban Voda” din Bucuresti organizeaza o noua serie de intalniri duhovnicesti, la care, cu multa dragoste, va invita, si pe dumneavoastra, sa participati!…

Prima seara duhovniceasca de acest fel se va desfasura in ziua de joi – 26.04.2018, orele 19,00, avandu-l ca invitat deosebit pe Parintele Lect. Univ. Dr. Adrian Sorin Mihalache – cadru didactic la Facultatea de Teologie Ortodoxa „Dumitru Staniloae” din Iasi si realizator al emisiunii TV Trinitas „Lumina celui nevazut”!…

Tema/subiectul conferintei este: ”Practici ale vieții spirituale în contextul vieții cotidiene – reflecții ale filocaliei creștine și datele recente din cercetarea neuroștiințelor”