Biserica

Șerban VodĂ

Gânduri de mulţumire


După cum ştiţi, marţi 2 august 2016, am fost în vizită la copiii de la Centrul „Sf. Margareta”. Şi bineînţeles nu cu mâna goală! Atât cei mici, cât şi cei mari s-au bucurat pentru toate câte, din dragostea Dvs., am putut aduna. Să ştim că i-am ajutat măcar cu puţin pe aceşti micuţi este, pentru noi, cea mai mare mulţumire.
De aceea, la rândul nostru vă transmitem gândurile de mulţumire ale celor de „Sf. Margareta” şi din suflet, recunoştinţa organizatorilor, pentru că totdeauna, dar mai ales acum în post ne reamintim cuvintele Sf. Ioan Gură de Aur „Valoarea milosteniei nu depinde de cât dăm, ci de gândul cu care dăm.”
Despre cum a decurs vizita noastră la Centrul „Sf. Margareta” vă vom prezenta pe larg un material în „Cuvântul care zideşte” de duminică 7 august 2016.

Până atunci, vă oferim câteva zâmbete de bucurie de la această întâlnire!